KUPA E SHQIPËRISË: Teuta-Kukësi ndjekin finalen, formacionet zyrtare!

15 Korrik 2020
19:49
Telesport

Pasi Tirana siguroi finalen, radha është mes njërit nga Teuta dhe Kukësi, që përballen në gjysmëfinalen e kthimit në Durrës pas 0-0 në ndeshjen e vajtjes. Teuta ka vetëm një ndryshim nga formacioni që trajneri Edi Martini nuk e ka ndryshuar për javë të tëra. Për krahun e majtë është përzgjedhur Fabio Beqja. Te Kukësi, Cooper mbështetet nga Ethemi dhe Abazaj. Në mbrojtje Lulaj dhe Krasniqi luajnë në qendër, kurse në krahë Maliki e Kotobelli.

FORMACIONET ZYRTARE:

TEUTA:  Frashëri, Todorovksi, Hoxha, Arapi, Beqja, Aleksi, Avdyli, Kallaku, E. Vila, L. Vila, Kallaku. Trajner: Edi Martini
KUKËSI: Xhika, Maliki, Lulaj, Krasniqi, Kotobelli, Musolli, Limaj, Rroca, Ethemi, Abazaj, Cooper. Trajner: Orges Shehi

GJYTARË: Kreshnik Barjamaj, Dojando Myftari, Nertil Bregasi, Ardian Beqiri

Lajme të tjera

Lajmet e fundit