Kupa Pavarësia: Shqipëria e Kosova në një turne 3-ditor në Prishtinë, ja skuadrat dhe kalendari

22 Nëntor 2023
11:37
Telesport
back button

Kupa e Shqipërisë në volejboll do të jetë pushim këtë fundjavë për t’i lënë vendin një tjetër eventi, këtë herë ndërkombëtar. Bëhet fjalë për turneun që do të organizohet me rastin e Pavarësisë.

FSHV dhe FVK do të organizojnë në Prishtinë turneun Kupa Pavarësia për meshkuj e femra, ku do të marrin pjesë disa nga ekipet më të mira nga të dyja kampionatet.

Shqipëria do të përfaqësohet me skuadrat e Skënderbeut e Partizanit për femra si dhe ekipet e Partizanit e Erzenit për meshkuj.

Ndeshjet do të zhvillohen në datat 24, 25 e 26 nëntor. Mungon në këtë turne Tirana kampione për meshkuj, pasi do të luajë në Kupat e Europës.

Gjysmëfinale-Femra

24/11, Skënderbeu – Prishtina, 17:00

24/11, Drita – Partizani, 20:00

Gjysmëfinale-Meshkuj

25/11, Partizani – Ferizaj, 15:00

25/11, Peja – Erzeni, 18:00

Lajme të tjera

Lajmet e fundit