“Kursimi” mbaroi! Tottenham kryen goditjen e parë në merkato

14 Maj 2019
20:52
Anton Cicani

Tottenhami po përgatitet për finalen e Champions League, e para në histori për klubin "spurs", por edhe merkato paralelisht është ndezur. Pasi ka qëndruar dy vite duarkryq, ekipi i drejtuar nga Pochetino dhe drejtuar nga pronari izraelit, Levy, do të fusë dorën në xhep.

Eshtë shumë pranë blerja e futbollistit anglez Ryan Sessegon, vetëm 18 vjeç, që ka shkëlqyer këtë sezon te Fulham. Marrëveshja duhet të kryet për thuajse 29 mln euro, sipas asaj që ka raportuar "Daily Mail".

Lajme të tjera

Lajmet e fundit