Kurthi i Andorrës kundër Turqisë, skema më e dështuar në histori (VIDEO)

10 Shtator 2019
17:39

Andorra është një kombëtare e vogël e cila sigurisht që kur merr pjesë në kualifikueset e një Europiani apo Botëror përpiqet që ta mbyllë të paktën me 1 pikë ose pa pësuar goleada… Ndaj Turqisë, ekipi i vogël u mund vetëm në fund, teksa po bënte çudinë e madhe.

Por, në këtë postim të hedhur në rrjetet sociale shihet si një kurth për pozicion jashtë loje totalisht i gabuar. U mendua si gjenialitet dhe i mirëstudjuar, por më pas rezultoi thjesht çështje fati mospësimi i golit…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit