Kush janë Cora Gauthier dhe Jordan Ozuna, gruaja dhe e dashura e Karim Benzema (FOTOT)

18 Tetor 2022
18:09
Telesport

“Trekëndëshin jo nuk e kisha marrë parasysh”. Ose të paktën kështu duhet të kenë menduar kameramanët e mbledhur në Théâtre du Châtelet në Paris gjatë dorëzimit të Topit të Artë, të pavendosur nëse do të inkuadrojnë Jordan Ozuna, të dashurën e re të Karim Benzema (fitues i çmimit të lakmuar të dhënë nga France Football) ose gruaja e tij Cora Gauthier, të dyja të pranishme në ceremoni.

Po, sulmuesi francez i Real Madridit kurorëzoi një sezon fantastik, pasi fitoi Ligën e Kampionëve, fitoi Topin e Artë dhe për të festuar ai donte gruan e tij Cora, si dhe nënën e djalit të tij dhe te dashuren e tij të re, Jordan. Modelja amerikane që duket se i ka rrëmbyer zemrën sulmuesit francez që në maj të këtij viti. Por kush janë dy femrat në jetën e Benzemas?

KUSH ËSHTË CORA GAUTHIER – E lindur në vitin 1989, Cora Gauthier është gruaja e dytë e futbollistit. Të dy u takuan në vitin 2016, pas përfundimit të marrëdhënies së mëparshme të sulmuesit madrilen me Chloé de Launay, me të cilën ai kishte një vajzë, Mila.

Që në fillim – siç raportuan shumë tabloide franceze në atë kohë – shkëndija shpërtheu dhe të dy u martuan në vitin 2017, në të njëjtin vit kur patën djalin e tyre Ibrahimin. Cora ka lindur më 11 prill 1989, me origjinë nga ishulli Martinique, ajo është një modele franceze shumë e njohur në rrjetet sociale (ndjekësit e saj arrijnë në rreth 123 mijë) por pavarësisht nga famë ajo u përpoq ta mbante sa më larg lidhjen me të shoqin.

Aq sa të dy u martuan në fshehtësi, duke u bërë të ditur vetëm pas martesës së tyre. Cora Gauthier pëlqen të udhëtojë dhe të ndajë foto të djalit të saj, veçanërisht kur ata janë së bashku në stadium duke mbështetur babanë e tyre.

KUSH ËSHTË JORDANI OZUNA – Jordani Ozuna nga ana tjetër ka lindur në Maryland, pikërisht në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, më 1 janar 1990. Udhëtoi shumë me familjen, babai i tij ishte ushtar dhe e mori atë të jetonte në Hawaii për një kohë.

Jordan e filloi karrierën e saj të modelingut në moshen 20 vjecare, përpara se të bënte disa paraqitje në disa seri televizive, duke mbuluar role margjinale. Si modele ajo eci në pistën e Agjencisë së Modelimit Hooters dhe doli në pistën për shfaqjen Yeezy të Kanye West në Madison Square Garden.

Për një kohë te gjate ajo ka punuar edhe në një klub nate në Las Vegas, në një vend të njohur si ‘DRITA’. Jordan ishte e lidhur edhe me këngëtarin e njohur Justin Bieber. Thashethemet e para për një lidhje të supozuar me Benzeman u përhapën në fund të majit, kur sulmuesi francez kontribuoi në fitoren e Champions League të marrë 1-0 kundër Liverpool në finalen e Champions League në Stade de France.

Ozuna ishte në Paris në atë kohë, duke nxitur thashethemet se ai ishte atje për të mbështetur superyllin e tij të futbollit. Një ide që u forcua kur ajo postoi në Instagram foton e përqafimit me futbollistin dhe më pas shkrepjen e një videotelefonate së bashku. Dje ajo komentoi fitoren e Benzemas: “Te thuash krenari është një nënvlerësim”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit