LAJMI I FUNDIT | Juventusi tenton all in për Vlahovic: zbulohet super oferta e janarit

20 Janar 2022
23:45
Telesport

Janar, ndryshim tota, për vendin e katërt dhe për të hedhur themelet e Juventusit që do të vijë. Kanë mbetur vetëm 10 ditë deri në mbylljen e merkatos së dimrit, megjithatë Zonja është aty dhe synimi i saj është të vendosë putrën vendimtare për të parashikuar të ardhmen: një qendërsulmues të menjëhershëm, për ta bërë më të shkathët garën drejt vendit të katërt dhe për t’i dhënë një sinjal të fortë rivaleve, veçanërisht Interit që vazhdon te synoje Paulo Dybala.

Qendërsulmuesi është Dusan Vlahovic, me 17 gola në Serie A dhe kontraten që do të skadojë në 2023.

Koha po mbaron, por kundërsulmja tashmë ka filluar, me një ofertë të re për Fiorentinën që këtë herë mund të ndryshojë mendjen e Rocco Commisso: 35 mln euro dhe kartonin e Kulusevskit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit