LAJMI I FUNDIT: Manjati nga Kuvajti tërhiqet, Roma gati të shitet për thuajse 500 mln euro te teksani!

5 Gusht 2020
14:16
Telesport

Lajme të fundit mbërrijnë sa i përket të ardhmes së klubit të Romas.  Grupi Friedkin rriti ofertën për të blerë verdhekuqtë, deri në 30 milion euro, duke i dhënë kështu konsorciumit Kuvajtian të udhëhequr nga Farhad Al Baker 24 orë për ta barazuar.

Al Baker vuole la Roma/ L'uomo d'affari del Kuwait: “Vogliamo ...

Al Jarida, një transmetues i Kuvajtit, raportoi se në këto kushte rritja e ofertës nga Al Baker nuk do të vijë. Prandaj Friedkin ka fushë të lirë për të përvetësuar Romën nga duart e James Pallotta.

Priten zhvillime shumë shpejt dhe mbase në 48 orët e ardhshme mund të vijë tymi i bardhë i akordit të gjetur. Fliter për operacion rreth 500 mln euro.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit