LAJMI I FUNDIT | Nagelsmann drejt shkarkimit nga Bayern Munich! Gjendet edhe pasuesi…

23 Mars 2023
21:29
Telesport
back button

E ardhmja e Nagelsmann te Bayern duket të jetë në rrezik, me gjigantët bavarez “duke konsideruar seriozisht” shkarkimin e 35-vjeçarit, sipas Fabrizio Romano. Bayern tashmë po diskuton zëvendësimet e mundshme dhe mund të kërkojë të sjellë Thomas Tuchel në Allianz Arena.

Eksperti i merkatos boterore, Fabrizio Romano, sonte ka publikuar lajmin e madh: “Bayern po mendon seriozisht të shkarkojë Julian Nagelsmann. Vendimi që po diskutohet brenda, klubi mund ta shkarkojë atë së shpejti. Thomas Tuchel shihet si kandidati kryesor për të marrë potencialisht stolin e FC Bayern”

Më 27 prill 2021, Bayern Munich emëroi Nagelsmann si trajner kryesor në një marrëveshje pesëvjeçare, në fuqi nga 1 korriku 2021, duke zëvendësuar Hansi Flick për një tarifë transferimi rekord botëror prej 25 milion euro. Ndeshja e parë konkurruese e Nagelsmann ishte një barazim 1–1 kundër Borussia Mönchengladbach në Bundesligë.[

Në fitoren e parë të Nagelsmann me Bayernin, ai fitoi titullin e tij të parë si trajner në fitoren 3-1 të Bayernit ndaj Borussia Dortmundit në DFL-Superkupën 2021.[27][28] Më 24 gusht 2021, Nagelsmann udhëhoqi Bayernin në një fitore 12–0 kundër Bremer SV gjatë raundit të parë të 2021–22 DFB-Pokal.

Rezultati ishte fitorja e tyre më e madhe në 24 vjet, që nga fitorja e tyre 16–1 kundër DJK Waldberg në Kupën DFB në gusht 1997. Më 12 prill 2022, Nagelsmann dhe ekipi i tij u eliminuan nga çerekfinalet e UEFA Champions League, 2–1 në total nga Villarreal. Më 23 prill 2022, ai fitoi titullin e tij të dytë, titullin e tij të parë në Bundesligë, me tre ndeshje të mbetura.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit