LAJMI I FUNDIT: Shorti i Ligës së Kampionëve, sot përcaktohet playoff! Ja si do të veprohet

1 Shtator 2020
12:24
Telesport

Pas shorteve për në raundin e tretë kualifikues, tashmë është koha për të parë çiftet për play-off, akti i fundit që do të çojë në fazën e grupeve të Champions League. Ju kujtojmë se 26 janë kualifikuar tashmë në Ligën e Kampionëve 2020-21 dhe ka ende 6 vende për t’u caktuar. Katër të kualifikuar janë skuadra fituese të kampionateve të tyre, ndërsa 2 janë të vendosura.

SEKSIONI KAMPIONET

Slavia Prague (Republika Çeke) -Midtjylland (Danimarkë) ose Young Boys (Zvicër)

Maccabi Tel Aviv (Izrael) ose Dinamo Brest (Bjellorusi) -Salzburg (Austri)

Olympiacos (Greqi) -Omonia (Qipro) ose Ylli i Kuq (Serbi)

Qarabag (Azerbajxhan) ose Molde (Norvegji) -Ferencvaros (Hungari) ose Dinamo Zagreb (Kroaci)

Tre fituesit e raundit të tretë, seksioni “të vendosura”, do të hyjnë në playoff ku Krasnodar (Rusi) do të hyjë në skenë. Pesë fituesit e raundit të tretë, seksioni “Champions”, do të hyjnë në playoff ku tre skuadra të tjera do të hyjnë në skenë: Salzburg (Austri), Olympiacos (Greqi) dhe Slavia Prague (Republika Çeke).

Dje u bënë shortet për në raundin e tretë kualifikues. Kjo është ajo që doli nga Nyon:

SEKSIONI KAMPIONET

Ferencvaros (Hungari) -Dinamo Zagreb (Kroaci)

Qarabag (Azerbajxhan) -Molde (Norvegji)

Omonia (Qipro) -Ylli i Kuq (Serbi)

Midtjylland (Danimarkë) -Djalë të Rinj (Zvicër)

Maccabi Tel Aviv (Izrael) -Dinamo Brest (Bjellorusi)

 

SEKSIONI TË VENDOSURAT

PAOK (Greqi) -Benfica (Portugali)

Dinamo Kiev (Ukrainë) -AZ Alkmaar (Holandë)

Gent (Belgjikë) -Rapid Vjenë (Austri)

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit