LAJMI I FUNDIT: Vjen urdhëresa nga qeveria dhe rajoni! “San Siro” drejt rihapjes për Milan-Bologna

19 Shtator 2020
22:15
Telesport

Qeveria pranon linjën e Rajoneve. Deri më 7 tetor, një mijë njerëz do të pranohen në stadiume për të ndjekur ndeshjet e futbollit.

Një provë e përgjithshme dhe mbase zyrtare për një rihapje të pjesshme, me Emilia Romagna që ka pajisur veten për të lejuar publikun të marrë pjesë në ndeshjet e futbollit tashmë këtë fundjavë.

Milani, duke ndjekur urdhëresën e Rajonit të Lombardisë për të hapur objektet sportive për publikun, po vlerëson çdo eventualitet për të bërë të mundur të jesh i pranishëm në San Siro, të hënën në mbrëmje për ndeshjen kundër Bolonjës, e rreth një mijë tifozëve që përfaqësojnë “familjen e madhe” të Milanit.

Klubi – sipas asaj që filtron nga Ansa – pasi ka marrë autorizimet e nevojshme nga të gjitha autoritetet kompetente, e vlerëson këtë mundësi si një veprim të parë të besimit dhe shpresës për të gjithë tifozët, duke pritur që të mund të kthehen në normalitet.

Publiku që përfundimisht do të jetë në gjendje të hyjë në stadium do të përfaqësohet nga e gjithë bota kuqezi në përputhje të plotë me rregulloret e sigurisë.

Qëllimi është që të rindezë ngrohtësinë fizike të tifozëve rreth ekipit pas muajsh distancë dhe heshtjeje dhe t’i jepet mundësia një numri të caktuar tifozësh që të ndjekin ekipin e tyre në një mënyrë që të jetë e vëmendshme për të gjitha nevojat e shëndetit publik.

Për Milan-Bologna, asnjë biletë nuk do të jetë në shitje.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit