Lakers mposhtin kryesuesit, Milwaukee “leksion” Clippers, Minnesota kryeson në Perëndim

5 Mars 2024
8:18
Telesport
back button

Ekipi i Minnesota ka marrë kreun e renditjes në Konferencën e Perëndimit pas fitores 119-114 ndaj Portland. 6 lojtarë të skuadrës vendase realizuan mbi 10 pikë, ku u dallua Gobert, autor i 25 pikëve e 16 rebound.

Lakers mundin 116-104 Oklahomën, që lëshon kreun në Perëndim. Russell me 26 pikë, e Davis me 24 pikë e 12 rebound ishin më të mirët për Lakers, ndërsa për miqtë sot mungoi lojtari lider.

Nuk zhgënjen Milwaukee, që mposhti 113-106 Clippers dhe ngjitet në vendin e dytë në Konferencën e Lindjes. George e Harden realizuan nga 29 pikë secili për Clippers, por që mbetën për statistikë. Lillard me 41 pikë bëri diferencën në fushë për Bucks.

NBA-Rezultatet e sotme

Brooklyn – Memphis, 102-106

Milwaukee – Clippers, 113-106

Minnesota – Portland, 119-114

Utah Jazz – Washington, 127-115

Sacramento – Chicago, 109-113

Lakers – Oklahoma, 116-104

Lajme të tjera

Lajmet e fundit