LaLiga, Tebas luan si “dinak” dhe fiton: dha dorëheqjen, sot u rizgjodh deri në vitin 2027

5 Dhjetor 2023
19:28
Anton Cicani
back button

Javier Tebas do të qëndrojë në krye të Ligës Spanjolle të Futbollit deri në vitin 2027. Presidenti, 61 vjeç, dha dorëheqjen më 22 nëntor të kaluar, por u rizgjodh sot: ky është mandati i tij i katërt, ai ka 10 vjet në detyrë.

Këtë e ka bërë të ditur Komisioni Zgjedhor i Lidhjes përmes një komunikate të publikuar në faqen zyrtare. Rizgjedhja ishte e dhënë (Tebas ishte i vetmi kandidat) por për momentin është “i përkohshëm”: keni kohë për të apeluar deri në orën 20:00.

Dorëheqja e tij kishte qenë një “formalitet administrativ” i thjeshtë, që synonte të përshpejtonte procesin zgjedhor dhe fitoren e tij të re.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit