Lampard merr lajmin e mirë, kampioni i botës rikthehet në dispozicion

1 Tetor 2019
18:34
Gentian Spiri

Lajme të mira për Chelsea dhe trajnerin Frank Lampard. Mesfushori francez N’Golo Kante është rikthyer në stërvitje dhe do të jetë në dispozicion të trajnerit.

Lajmin e konfirmoi vetë Lampard gjatë konferencës për shtyp që zhvilloi në prag të ndeshjes në Champions League, kundër Lille. Lojtari ka udhëtuar bashkë me skuadrën për në Francë.

Kante nuk luan prej javësh për shkak të një dëmtimi në gju. “U stërvit rregullisht me skuadrën dhe nesër do të vendos nëse do të luajë kundrë Lille”, tha Lampard.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit