Lamtumira e CR7: asnjë padi nga Man United, por portugezi i fali klubit para merkatoje… (DETAJET)

24 Nëntor 2022
17:06
Telesport
back button

Ndarja mes Manchester United dhe Cristiano Ronaldo u duk si përfundimi i natyrshëm i marrëdhënies pas fjalëve të guximshme të lëshuara nga portugezi përpara se të nisej me Portugalinë e tij për në Kupën e Botës në Katar. Tashmë dalin detaje edhe për zgjidhjen konsensuale që pa protagonist klubin e Mançesterit dhe futbollistin e lindur në vitin 1985, gati për të debutuar sot në kampionatin botëror.

Sipas gazetës autoritative angleze The Times, lojtari nuk do të marrë pjesën e mbetur të pagës deri në fund të kontratës, e cila ishte e vlefshme deri më 30 qershor 2023 dhe e cila përfshinte gjithashtu një opsion për ta zgjatur edhe për një vit tjetër. të sezonit 2023/24. Në këmbim, Manchester United nuk do ta padisë lojtarin pas intervistës së paautorizuar të dhënë ditët e fundit.

Kështu, përfundimi konsensual i lejon Manchester United të kursejë një shumë të barabartë me rreth 15.5 milionë paund paga për t’i paguar Cristiano Ronaldos, një shumë e cila e përkthyer në euro korrespondon me afërsisht 18 milionë euro.

Prandaj Ronaldo po përgatitet të luajë Kupën e Botës në Katar si lojtar i lirë me agjentin e tij, shumë të fuqishëm Jorge Mendes, i cili tashmë po punon për të gjetur strehim për klientin e tij më të rëndësishëm.

Sipas asaj që raportoi gazeta spanjolle Marca këto ditë, 37-vjeçari ish-lojtar i Real Madridit dhe Juventusit do të ballafaqohej nga Al-Nassr, në Arabinë Saudite, i cili tashmë verën e kaluar kishte propozuar një shumë monstruoze prej 242 milionë euro. për një kontratë dyvjeçare. Atë herë Ronaldo refuzoi, por tani gjërat mund të jenë ndryshe.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit