Lamtumira pas 7 vitesh, Flick zbulon të ardhmen e Thiago Alcantara!

12 Gusht 2020
16:23
Telesport

Hans-Dieter Flick, trajneri i Bayern Munich, i intervistuar nga Sport Bild, foli për të ardhmen e Thiago Alcantara: “Thiago luajti me Barcelona dhe Bayern Munich, tani ai dëshiron një aventurë të re dhe për mendimin tim ai mund të shkojë në Premier League. Është një lojtar shumë i rëndësishëm, duhet ta zëvendësojmë atë me një lojtar me të njëjtën cilësi “.

Pas 7 vitesh te Bayern, që e bleu nga Barcelona në vitin 2013 me kërkesë të Guardiolas për 25 milionë euro, spanjolli bëhet gati të përshëndesë Mynihun!

Lajme të tjera

Lajmet e fundit