Merkato

Lamtumirë Morata, gati super shkëmbimi

Pas zërave filelstarë kanë ardhur konfirmime në lidhje me interesimin e Borussia Dortmund për Alvaro Morata.

Sipas “Daily Mail”, në fakt, Chelsea po kërkon të përfitojë nga pëlqimi që klubi gjerman ka për sulmuesin spanjoll për të arritur te Christian Pulisic dhe t’i ofrojë një propozim skuadrës gjermane.

Lojtari, që ndiqet edhe nga Juventus, Inter dhe Milan, duket se nuk do të luajë më në Londër sezonin e ardhshëm.

Më shumë nga Merkato