Lamtumirë Roma-s për një klub të madh: Mourinho ka vendosur

24 Mars 2023
13:37
Denis Hakanaj
back button

Qëndrim i pasigurt, shumë i pasigurt ai i Jose Mourinhos te Roma. Portugezi ka edhe një vit kontratë me klubin e Friedkin, por njerëz shumë afër tij sugjerojnë – disa e thonë hapur – se ai do të thotë lamtumirë në fund të sezonit.

Sipas gazetarit të Mundo Deportivo, Dani Gil, gjashtëdhjetë vjeçari nga Setubal mund të mendojë për divorcin me Roma-n nëse arrin të marrë në shtëpi Europa League, ose trofeun e dytë ndërkombëtar në dy vjet.

Sipas Gil-it, Mourinho do të largohej nga kryeqyteti në rast të fitores në Europa League. Por në realitet, lamtumira e tij mund të vijë edhe nëse ai nuk përfundon mes katër të parëve në kampionat, ose në zonën e Champions League, që është objektivi i vendosur nga pronarët këtë sezon.

Dikush me CV-në e tij nuk duhet ta ketë problem të gjejë një stol tjetër. Disa emra tashmë janë rrethuar prej disa kohësh, nga dy ish-skuadrat e Chelsea dhe Real Madrid – pa harruar Inter-in – e deri te Paris Saint-Germain.

Në fund të fundit, drejtori sportiv i parisienëve është miku dhe bashkatdhetari i tij Campos dhe Galtier nuk është i sigurt për të qëndruar pas dështimit në Champions League. Në thelb, kombinimi me PSG-në ka arsyen e tij.

Dani Gil mohon se tashmë ka pasur kontakte mes Mourinho-s dhe klubit francez, por në të njëjtën kohë nënvizon se, nëse largohet nga Roma, opsioni Paris Saint-Germain mund të bëhet shumë konkret.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit