Merkato

“Lautaro është gjysmë Higuain, gjysmë Icardi”

Lautaro Martinez është një miks mes Gonzalo Higuain dhe Mauro Icardi-t, sipas ish-mesfushorit të Inter Esteban Cambiaso.

Ka kuriozitet të madh për blerjen e re të Inter dhe Cambiasso beson se klubi ka bërë një transferim fantastik me 20-vjeçarin.

“Icardi? Në Argjentinë gjithmonë flitet për potencialin e madh që ka skuadra e Sampaolit në sulm,” shprehet ai për Sky Sport Italia.

“Besoj se Higuain, Aguero dhe Lautaro Martinez do të shkojnë në Botëror, çka është shumë e mirë.

“A mund të luajë ai me Icardi-n? Lojtarët e mirë gjithmonë mund të luajnë së bashku. Për sa i përket kualitetit të tij, ai është më i ngjashëm me Higuain, megjithëse Pipita është më i mirë jashtë zonës.

“Ai është mes Higuain dhe Icardi-t.”

Më shumë nga Merkato