Lazio mposht Udinese-n dhe parakalon Inter-in, Immobile si Totti (Video)

21 Maj 2023
22:50

Lazio ka marrë një fitore të rëndësishme 1-0 në fushën e Udinese-s, në javën e 36-të të Serisë A, dhe është ngjitur në vendin e tretë të renditjes duke parakaluar Inter-in dhe duke shkuar 4 pikë larg Milan-it të vendit të pestë.

Sfida e luajtur në Dacia Arena është vendosur në pjesën e dytë dhe më saktësisht në minutën e 61-të nga një penallti e fituar dhe transformuar nga Ciro Immobile.

PENALLTIA E FITUAR NGA IMMOBILE – VIDEO

Sulmuesi i Lazio-s është bërë lojtari i tretë që merr pjesë në realizimin e 200 golave me një skuadër të vetme në Serinë A (200 – 162 gola dhe 38 asiste me Lazio-n) pas Antonio Di Natale (255 – Udineze) dhe Francesco Totti (244 – Roma).