Legjenda e Bayern e quan “Beckenbauer”, por Alaba ende nuk ka rinovuar!

31 Korrik 2020
14:18
Telesport

Edhe pse rinovimi i David Alaba ka mbetur ende në ajër, fakt është që për Bayern Munich shihet si një futbollist lider dhe me cilësi. Vetë CEO i kampionëve, Karl-Heinz Rummenigge, ka lavdëruar mbrojtësin austriak duke e konsideruar si “Beckenbaueri me ngjyrë”, për shkak të cilësive të tij.

Zahavi spinge Alaba verso il PSG | Transfermarkt

“Për mua është Beckenbauer me ngjyrë. Është i pari lojtar, pas Franz, i cili e mban i vetëm mbrojtjen, kontrollin lojën dhe ka një personalitet të madh. Ai e di se çfarë ka te Bayern dhe ne e dimë se çfarë kemi me të në skuadër”, është shprehur Rummenigge për “Sky Sports”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit