Leicester fiton ndeshjen e çmendur në Moskë, 23-vjeçari shkruan historinë me 4 gola (Video)

20 Tetor 2021
18:36
Denis Hakanaj

Leicester ka mundur 4-3 Spartakun në Moskë dhe është ngjitur në vendin e dytë të Grupit C të Europa League.

Protagonisti i ndeshjes ka qenë sulmuesi i Dhelprave, Patson Daka, autor i katër golave.

23-vjeçari bërë lojtari i parë që shënon katër gola në një ndeshje për Leicester nga Derek Hines kundër Aston Villa-s në nëntorin e 1958-ës.

Gjithashtu, ai është lojtari i parë nga Zambia që realizon katër gola në një ndeshje europiane (duke përjashtuar fazën kualifikuese).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Lajme të tjera

Lajmet e fundit