LEWANDOWSKI-BAYERN! Merr fund sipas “Bild”: ja çfarë do të ndodhë tani

12 Maj 2022
21:31
Telesport

Robert Lewandowski dhe Bayern janë gati të ndajnë rrugët dhe nëse klubi gjerman nuk dëshiron të përjetohet e njëjta situatë si me Alaba, atëherë do të përpiqet që gjatë kësaj vere të mundohet të fitojë diccka nga kartoni i polakut.

Bild shkruan: “Sulmuesi i Bayern ka ende kontratë deri në vitin 2023. Megjithatë, deri më tani ishte e paqartë se si duket e ardhmja e tij në Mynih. Në fillim polaku u zemërua që nuk kishte marrë një ofertë për të vazhduar kontratën.

Më pas papritur FC Barcelona ndërhyri për një transferim të mundshëm, edhe pse drejtuesit e Bayernit në fakt kishin mohuar një largim për këtë verë. Tani një gjë është e sigurt: futbollisti nuk do të qëndrojë në Mynih më shumë se viti 2023!”

Lewandowski bëri debutimin e tij në ligë me bavarezët më 22 gusht 2014, në fitoren 2-1 kundër Wolfsburgut. Ai shënoi golin e tij të parë për Bayernin më 30 gusht në vijim, në barazimin 1-1 kundër Schalke 04.

Më 4 tetor, ai shënoi dopien e tij të parë për klubin e Mynihut, në një fitore 4-0 kundër Gjermanisë. ‘Hannover 96. Dy javë më vonë ai shënoi golin e tij të parë në UEFA Champions League për bavarezët, në një fitore 7-1 kundër Romës në Olimpico.

Më 4 prill 2015 ai vendos ndeshjen kundër ish-skuadrës së tij, Borussia Dortmund, me një goditje me kokë në minutën e 36-të (1-0). Më 26 Prill 2015 ai fitoi kampionatin me Bayernin, i treti në karrierën e tij.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit