Liga “Gjergj Kastrioti”, ja çiftet gjysmëfinaliste për meshkuj e femra

31 Janar 2023
12:47
Gentian Spiri

Pas përfundimit të sezonit të rregullt të Ligës “Gjergj Kastrioti” në volejboll, janë përcaktuar ekipet gjysmëfinaliste, që do të avancojnë më tej për fitimin e këtij turneu.

Ky është turneu që bashkon ekipet më të mira të rrjetë snga Shqipëria e Kosova. Interesant fakti që në katërshe janë kualifikuar dy ekipe nga Shqipëria e dy nga Kosova, në secilën kategori.

Nga ekipet shqiptare, janë eliminuar nga gara dy ekipet e Tiranës dhe dy të Vllaznisë. Ndërkohë që, avancoijnë më tej Partizani për meshkuj e femra si dhe Skënderbeu për femra e Erzeni për meshkuj.

Ende nuk është përcaktuar një datë se ku dhe kur do të luhen gjysmëfinalet, por me shumë gjasa do të zhvillohen në mars.

Gjysmëfinalet e femrave

Skënderaj – Fer Volley

Skënderbeu – Partizani

Gjysmëfinalet e meshkujve

Erzeni – Ferizaj

Partizani – Peja

Lajme të tjera

Lajmet e fundit