Liga “Gjergj Kastrioti” për meshkuj: Derbi Tirana-Partizani në finalen e madhe

2 Mars 2024
20:44
Telesport
back button

Në Korcë, janë luajtur sot në mbrëmje ndeshjet gjysmëfinale të Ligës “Gjergj Kastrioti” në volejboll për meshkuj, turneu që bashkon ekipet më të mira të rrjetës nga Shqipëria e Kosova. Në finale kanë dalë skuadrat e Tiranës dhe Partizanit, në një derbi të kryeqytetit.

Në gjysmëfinalen e parë, skuadra e Tiranës mundi 3-1 Ferizaj (21-25, 25-16, 25-22, 25-18). Një fitore me përmbysje e skuadrës bardheblu, që arriti të rikuperojë pas humbjes së setit të parë. Më tej, loja e komandua nga volejbollistët e Tiranës, që patën epërsi dhe e merituan fitoren.

Në takimin tjetër, Partizani mundi me vështirësi 3-1 Pejën, në një ndeshje të ekuilibruar në të katërta setet (27-25, 25-20, 20-25, 30-28). Skuadra kosovare shpresoi të bënte një përmbysje, por nuk ia doli dot mbanë, teksa të “kuqtë” u treguan më të kujdesshëm dhe fituan takimin.

Gjysmëfinale-Meshkuj

Tirana – Ferizaj, 3-1

Partizani – Peja, 3-1

Finale-Meshkuj

3 mars, Tirana – Partizani, 15:00

Gjysmëfinale-Femra

Skënderbeu – Partizani, 3-0

Tirana – Drita, 2-3

Finale-Femra

3 mars, Skënderbeu – Drita, 18:00

Lajme të tjera

Lajmet e fundit