Ligue 1, zbulohet kalendari i sezonit 2020-21: PSG debuton brenda fushe!

9 Korrik 2020
18:05
Telesport

Ligue 1 njoftoi sot kalendarin e ri për sezonin 2020/21. Në Francë, kampionati do të rifillojë në fundjavën e 22-23 gushtit dhe ndeshja inauguruese do të jetë Lille-Rennes, përkatësisht e katërta dhe e treta e sezonit të kaluar. Këtu është programi i ditës së parë.

Marseille-Saint-Etienne

Lille dhe Rennes

PSG-Metz

Monac-Reims

Bukur-Lens

Dijon-Angers

Montpellier-Lyon

Bordeaux-Nantes

Lorient – Strasburg

Nîmes-Brest

Nuk duhet harruar se Paris Saint-Germain dhe Olympique Lyon tashmë kanë filluar përgatitjet për sezonin e ri pasi do të duhet të përfundojnë Ligën e Kampionëve 2019/20 në gusht (pa mundur të federojnë ndonjë blerje të re).

Lajme të tjera

Lajmet e fundit