Liverpool dhe Man United gati t’i “rrëmbejnë” talentin Arsenalit

13 Shkurt 2020
18:12

Arsenali po mundohet të rinovojë sa më shpejtë me Bukayo Saka për të larguar interesin e shfaqur për të si brenda, ashtu edhe jashtë Aglisë. 

Lojtari i dalë nga akademia ka vetëm 18 muaj të mbetur në kontratën aktuale, nga e cila fiton 3,000 euro në javë, dhe negociatat për rinovimin kanë nisur në zyrat e Topçinjve. 

Situata e Saka ka tërhequr vëmendjen e rivalëve të Premier League, Liverpool dhe Manchester United, por edhe të Bayern Munich që po sheh me vëmendje zhvillimet dhe bisedimet e kontratës së 19-vjeçarit. 

Saka ka shpërthyer në ekipin e parë të Arsenalit këtë sezon, duke regjistruar 23 takime. 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit