Liverpool e katranos me autogol, por Jota barazon me gol spektakolar me thembër. Firmino përmbys gjithçka (VIDEO)

13 Maj 2021
21:55
Telesport

Manchester United dhe Liverpool janë duke zhvilluar ndeshjen e prapambetur për shkak të trazirave të tifozëve që detyruan autoritetet ta shtynin.

Pas autogolit qesharak të Phillips, në goditjen e Bruno Fernandes, ka ardhur barazimi i “Reds” me thembrën e Diogo Jota.

Dhe si për rregull futbolli, Phillips që shënoi autogolin do të ishte protagonisti kryesor. Sakaq, në fund të 45′ të para Firmino ka realizuar edhe golin e dytë.

 

Po luhet edhe gjysmëfinalja e Kupës së Francës.

Klubi i kategorisë së katër franceze, GFA74, që po luan në gjysmëfinalen e Kupës së Francës ndaj Monaco, e ka hapur me gol sfidën.

Por skuadra e Kovac ka barazuar shifrat që në pjesën e parë, duke shënuar më pas edhe të dytin.

Por, goli i ekipit “hirushe” ishte spektakolar nga Peuget.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit