Liverpool gjen zëvendësuesin e Salah, emër surprizë për Të Kuqtë

29 Shkurt 2024
18:00
Denis Hakanaj
back button

Liverpool thuhet se po mendon të blejë sulmuesin e Brentfordit, Bryan Mbuemo, si një zëvendësues të mundshëm për Mohamed Salah.

Salah, 31 vjeç, është një legjendë e mirëfilltë e Anfield, duke koleksionuar 205 gola dhe 89 asiste në 333 ndeshje në të gjitha ndeshjet e luajtura me klubin anglez, pas transferimit nga Roma në verën e 2017-ës.

Egjiptiani është një nga nënshkrimet e trajnerit Jurgen Klopp në Anfield, duke i hapur rrugën një periudhe dominimi. Që nga ardhja e Salah, Reds kanë fituar të gjithë titujt e mundshëm – duke përfshirë titullin e tyre të parë në kampionat në epokën e Premier League – përveç Europa League.

Megjithatë, Salah ishte afër largimit verën e kaluar pas interesimit nga Arabia Saudite. Me pak më shumë se një vit të mbetur në kontratën e tij, Reds po hartojnë plane për të gjetur një zëvendësues nëse Salah largohet këtë verë.

Sipas GOAL, drejtuesit e Premier League po kërkojnë të nënshkruajnë Mbuemo të Brentford. 24-vjeçari ka prodhuar shifra solide – nëse jo spektakolare – duke regjistruar shtatë gola dhe tre asiste në 15 ndeshje në të gjitha ndeshjet këtë sezon përpara se të dëmtohej në dhjetor.

Mbuemo mund të jetë i disponueshëm me një marrëveshje me çmim të ulët nëse Brentford bie nga kategoria. Ndërsa kamerunasi shihet kryesisht si një zëvendësues i Salah, Reds mund të lëvizin për Mbuemo edhe nëse Salah qëndron.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit