LIVERPOOL NUK VDES KURRË! Tani beson te Champions (VIDEO)

13 Maj 2021
23:21
Telesport

Fitore e madhe për Liverpool (4-2) që bën një superndeshje ndaj Djajve të Kuq  dhe mban ende ndezur shpresat për Champions League duke pasur edhe një ndeshje më pak. Në “Old Trafford” ndaj rivalit Manchester United nis gjithçka malore me autogolin e Phillips, por dy herë Firmino dhe në fund Salah i dhurojnë suksesin.

 

Në mes, edhe goli i Rashford. Gjithçka nisi me autogolin e Phillips dhe pastaj goli i barazimit nga Jota. Firmino shënoi përmbysjen 1-2 në pjesën e parë dhe çoi në 1-3 në fillim të pjesës së dytë.

Por ndeshja e çmendur në Old Trafford mes Manchester United dhe Liverpool vazhdoi. Pasi u duk sikur me golin e tretë të miqve do të shkonte ndeshja qetë, nuk ishte kështu.

Rashford shënoi pas golit të tretë të Firmino duke rihapur sfidën në 2-3, por më pas një goditje e Cavanit u ndal në vijë fatale nga Liverpool që shmangu 3-3 shumë shpejt.

Në fund, Momo Salah do të vuloste shifrat në 2-4 përfundimtar duke i dhënë ekipit të Klopp mundësinë për të kapur ende Champions League, tashmë 4 pikë nga vendi i katërt – Chelsea – por me një ndeshje më pak.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit