Luhet Inter-Sassuolo, Conte ndryshon formacionin për shkak mungesash! De Zerbi me talentin e sulmit

7 Prill 2021
18:00
Telesport

Gjithçka është gati në San Siro për rikuperimin e javës së 28-të të Serie me sfidën ndërmjet Interit dhe Sassuolo.

Antonio Conte, për të kapërcyer skualifikimin e Bastonit vendos Darmian në fushë si një mbrojtës i tretë përkrah Skriniar dhe De Vrij.

Në mesfushë, megjithatë, Eriksen do të jetë regjizori duke zëvendësuar Brozovic, me Gagliardini dhe Barella në anët e tij.

Përballë çiftit të zakonshëm, Lukaku dhe Lautaro Martinez.

Te Sassuolo, megjithatë, De Zerbi zgjedh të konfirmojë formacionin që barazoi kundër Romës të shtunën e kaluar.

Në krye të sulmit, pra, do të jetë edhe njëherë i riu Raspadori pas performancës së shkëlqyeshme me verdhekuqtë.

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Darmian; Hakimi, Barella, Eriksen, Gagliardini, Young; Lukaku, Lautaro

SASSUOLO (4-2-3-1): Consigli; Toljan, Chiriches, Marlon, Rogerio; Obiang, Lopez; Traore, Djuricic, Boga; Raspadori

Lajme të tjera

Lajmet e fundit