Lukaku-Inter, operacioni që i befason të gjithë: garë dyshe për të

19 Mars 2023
14:52
Denis Hakanaj
back button

Faza e fundit e sezonit është një terren testimi që nuk duhet të humbasë qendërsulmuesi belg Lukaku, i cili përjetoi një vit mjaft të trazuar në Milano mes shumë problemeve fizike dhe një gjendje të përgjithshme nën standardet me të cilat ishte mësuar populli zikaltër.

Golat nuk janë të shumtë dhe situata duhet të ndryshojë sa më shpejt që të jetë e mundur nëse do që Inter-i ta blejë përfundimisht. Lukaku është në fakt në huazim tek Interi nga Chelsea, një klub që e kishte blerë për miliona verën më parë.

Transferimi i përkohshëm varet gjithashtu nga paraqitja e belgut, i cili do të duhet të tregojë shenja të një ringjalljeje të fortë për të kërkuar qëndrueshmëri të mëtejshme në Milano.

Duke nisur nga ndeshja shumë e rëndësishme e mbrëmjes së sotme ndaj Juventus-it, Lukaku është thirrur të ofrojë versionin më të mirë të tij, për fatin e tij dhe të Inter-it. Vetëm 5 gola gjithsej të shënuar mes kupave dhe kampionatit deri më tani.

Rrjeti i problemeve, ka mbërritur së fundmi grumbullimi i trajnerit të ri të Belgjikës, Domenico Tedesco, i cili për këtë arsye i dha besim. Të njëjtin që do t’i duhet t’i shpërblejë Inzaghi-t, edhe sepse e ardhmja është ende mjaft e mjegullt.

Në këtë drejtim, siç theksoi gazeatri turk Ekrem Konur në profilin e tij në Twitter, Aston Villa dhe Everton po monitorojnë situatën e sulmuesit belg në pronësi të Chelsea, i cili nuk është pjesë e projektit teknik të Blues.

Veçanërisht skuadra e Emery është ambicioze dhe synon të përmirësojë sulmin, ndërsa për sa i përket Toffees do të ishte një rikthim në një klub ku Lukaku tashmë ka bërë mirë në rininë e tij.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit