“Lum si skuadra që do ta marrë”, Zanetti: Është i riu më i fortë

4 Janar 2022
20:18
Denis Hakanaj

Në një intervistë të dhënë për La Gazzetta dello Sport, trajneri i Venezia-s, Paolo Zanetti, ka folur edhe për më të mirët e të Serisë A pas fazës së parë:

“Venezia, surprizë? Këtë nuk mund ta them. Për mua e meriton Empoli çmimin. Ka shumë pikë dhe për tre të katërtat është i shpëtuar. Ne kemi bërë sigurisht diçka të bukur.

“I riu më i mirë? Scamacca është më i forti. Me mua te Ascoli shënoi 9 gola, më ka mjaftuar të punoja një javë me të për të kuptuar potencialin e madh që kishte.

“Kam thënë se do të bëhej një fenomen. Është e ardhmja e Italisë. Lum skuadra që do ta marrë. Trajneri Andreazzoli nuk është një zbulim, por bën një punë të madhe. Them Italiano”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit