Lyon shmang turpin, eliminon skuadrën e kategorisë së tretë pas penalltive (Video)

8 Prill 2021
21:14
Denis Hakanaj

Lyon ka siguruar një vend në çerekfinalet e Kupës së Francës pas një fitoreje të vuajtur me penallti kundër Red Star, skuadër e kategorisë së tretë të futbollit francez.

Skuadra e Garcia-s e ka mbyllur pjesën e parë në avantazh 2-0 falë golave të Paqueta (28′) dhe Depay (45′). Vendasit janë kundërpërgjigjur në pjesën e dytë me Ba (61′) dhe Roye (74′).

Sfida dhe kualifikimi është vendosur pas goditjes së penalltive, me Lyon që i shënuar të pesta, ndërsa Red Star ka gabuar një.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit