Lyon trondit Juventusin: do 50 mln euro për objektivin bardhezi!

11 Janar 2022
18:02
Telesport

Juventusi nuk mendon vetëm për merkaton aktuale, por shikon edhe nga e ardhmja dhe ditët e fundit kanë bërë një sondazh me Lyon për mesfushorin Bruno Guimaraes.

Bardhezinjtë prisnin një vlerësim prej 30 milionë eurosh, ndërsa francezët u përgjigjën duke gjuajtur shumë lart: 50 milionë euro.

Tuttosport raporton se ky investim nuk mund të bëhet kurrësesi për bardhezinjtë, duke qenë se fillimisht duhet të shiten disa lojtarë dhe mes tyre edhe Kulusevski që pas dëmtimit të Chiesa-s që ka mbyllur sezonin, nuk do të largohet të paktën në janar.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit