Magjia e Kupës së Afrikës | Portieri i Sierra Leone ndali Algjerinë e Mahrez. Pastaj shpërthen në lot (VIDEO)

11 Janar 2022
17:19
Telesport

Ëndrra e një djali, një ëndërr e jetës…

Protagonist i mrekullueshëm i ditës ishte Mohamed Kamara, portieri i lindur në vitin 1999 nga Sierra Leone, i cili i vetëm bllokoi kampionin në fuqi Algjerinë me mrekulli të pabesueshme dhe spektakolare.

Duke e parë atë sot, mbrojtësi i Far End Lions – klubi Freetoën – dukej si një lloj “portieri fluturues”: pak teknikë, por shumë efikasitet dhe një prekje e çmendurisë së shëndetshme që nuk dëmton kurrë.

Në përfundim të garës, i vlerësuar me “Njeriu i ndeshjes”, ai shpërtheu në lot teksa ia kushtoi çmimin dhe momentin magjik familjes së tij.

Magjia e Kupës së Afrikës

Kamara është mbiquajtur “Fabianski”! Po, portieri polak i Ëest Ham. Cilido qoftë motivimi, nuk ka kuptim. Dhe pikërisht kjo është arsyeja pse gjithçka është kaq e mrekullueshme…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit