Maldini ndez ëndrrat e tifozëve: Është një lojtar i nivelit të lartë. Duhet ndjekur

27 Nëntor 2020
16:41
Denis Hakanaj

Paolo Maldini, në një intervistë të dhënë për Telefoot, ka folur edhe për interesimin e kuqezinjve për Florian Thauvin të Marseille.

“Është një lojtar që do të jetë në fundin e kontratës, kështu që është një lojtar interesant në aspektin ekonomik. Është një lojtar i nivelit të lartë”.

“Nuk është saktësisht prototipi i lojtarit që kemi marrë në këto dy vite për nga mosha. Por, siç themi gjithmonë, përzierja e duhur është ajo e përbërë nga shumë lojtarë të rinj dhe disa lojtarë me eksperiencë që mund të japin diçka më shumë”.

“Sigurisht, një profil që duhet ndjekur”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit