Champions League

“Mamma Mia”, ja si shpërtheu komentatori italian në tre golat e Romës (video)

Përmbysja historike e Romës ndaj Barcelonës, kualifikimi i kryeqytetasve italianë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ka mbushur sot faqet e para të mediave europiane. Edhe në rrjetet sociale nuk kanë munguar fotomontazhet nga më të ndryshmet, të cilat kanë marrë miliona “like” dhe klikime.

Por, mënyra e festimit të komentatorit sportiv televiziv italian, Carlo Zampa, në transmetim direkt, tejkalon çdo “çmenduri”. Në rastin e të tre golave të verdhekuqve, ai ka shpërthyer me adrenalinën e një tifozi më shumë se ultras, duke e përjetuar si asnjëherë më parë në profesion fitoren dhe kualifikimin e Romës. Ndiqni videon shoqëruese të shkrimit për të kuptuar më shumë.

 

Më shumë nga Champions League