Man City, Walker: “Ne jemi ende të uritur për fitore. Guardiola? Na vizatoi një diagram”

19 Shtator 2023
0:52
Telesport
back button

I saporinovuar me Manchester Cityn, Kyle Walker foli në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve mes Qytetarëve dhe Zvezda, i cili do të përballet nesër me kampionët në fuqi të Guardiolës:

“Të mbrojmë kupën? Mendoj se është puna jonë”, tha mbrojtësi. “Ne jemi në një klub të madh për një arsye sepse trajneri beson tek ne dhe ne jemi të gjithë lojtarë të mëdhenj. Dëshira vjen nga brenda nesh, ashtu siç na dallon ende uria në dhomat e zhveshjes. Kush vjen dëshiron të fitojë dhe kur ti fiton dëshiron më shumë. Nuk jemi të kënaqur me vendin e dytë”.

Por asnjë vështrim prapa. “Ajo që kemi bërë tani është në të kaluarën dhe ne e vendosim një vijë nën këtë. Guardiola vizatoi një diagram në fillim të sezonit dhe tha se jemi në rrëzë të malit dhe duhet të ngjitemi përsëri.

Ne fituam gjithçka, por ecja përpara përsëri dhe përsëri është ajo që ndan ekipet e mira nga ekipet e mëdha”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit