Manchester City: 1,1 miliardë euro humbje për të fituar 0 trofe europian!

5 Dhjetor 2019
18:57

Manchester City vazhdon të ndjekë ëndrrën Champions League, por edhe një trofe europian, që do të ishte i dyti në histori pasi hera e parë dhe e fundit mbetet viti 1970 me UEFA CUP. Deri tani, në 10 vitet e fundit, janë regjistruar – 1.1 miliardë euro humbje në merkato. E gjitha për të fituar: 4 Premier League, 2 FA Cup, 4 League Cup, 3 Superkupa Anglie. 0 Trofe në Europë!

Lajme të tjera

Lajmet e fundit