Manchester City-Real, zbulohet data e ndeshjes së kthimit në Champions

16 Maj 2020
21:43
Denis Hakanaj

Ndeshja e kthimit të 1/8-ave të Champions League mes Manchester City-t dhe Real Madrid do të zhvillohet më 7 gusht.

Sfida e parë, e luajtur më 26 shkurt në Santiago Bernabeu, është fituar me rezultatin 2-1 nga anglezët.

Një vendim përfundimtar për zhvillimin e ndeshjeve të Champions League dhe Europa League në mbledhjen që UEFA do të zhvillojë 27 majin e ardhshëm, sipas Daily Mail.

Në kkët mbledhje do të vendosen edhe datat për Barcelona-Napoli, Bayern Munich-Chelsea dhe Juventus-Lyon.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit