Manchester City tenton talentin me 25 mln euro dhe një lojtar: Sporting refuzon dhe “gjuan lart”

22 Korrik 2021
0:31
Telesport

Talenti i ri në futbollin portugez është Nuno Mendes, 19 vjeç, mbrojtësi i majtë i Sporting CP i cili ka zgjuar interesimin e Manchester City.

Marrëdhënia mes dy klubeve është e mirë dhe, sipas Record, diskutimet e para joformale kanë filluar.

Pep Guardiola do të ishte i gatshëm të vendoste 25 milion plus një nga lojtaret e skuadrës së tij në pjatë, por Sporting gjuan edhe më lart: 50 milion euro për ta shitur, jo një euro më pak dhe asnjë homolog teknik.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit