Manchester United, super ofertë për yllin e Serisë A

4 Gusht 2020
21:42
Denis Hakanaj

Prej 4 vitesh tashmë, Federico Chiesa është padyshim një nga lojtarët më premtues të futbollit italian.

Në fakt, ai është kthyer të jetë një nga lojtarët më të kërkuar në merkato.

Ylli i Fiorentina-s ndiqet prej kohësh nga klubet e mëdha të Italisë si Juventus dhe Inter, por deri tani Commisso ka rezistuar.

Pronari i klubit vjollcë ka pranuar ta nxjerrë në shitje tani dhe Manchester United ka dashur të djegë konkurrencën me një ofertë prej 55 milionë eurosh, sipas La Nazione.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit