“Mane blerje e jashtëzakonshme nga Bayern”, Karius: Klubi im i ri mund të jetë…

21 Qershor 2022
17:00
Denis Hakanaj

Historia e tij me Liverpool-in nuk përfundoi mirë, në të vërtetë, por është e pamundur të thuhet se Loris Karius nuk e di se si po shkojnë gjërat në Anfield.

Portieri gjerman është pak ditë nga skadimi i kontratës me Reds dhe rinovimi është i pamundur… disa vite nga ajo mbrëmje e tmerrshme në Kiev në të cilën gafat e tij i kushtuan Champions League skuadrës së Klopp.

Por nëse në Gjermani duhet të kërkoni informacion për ndonjë lojtar të Liverpool-it, ndoshta për t’u transferuar në Bundesligë, portieri është personi i duhur.

Kjo është arsyeja pse SkyDeutschland e intervistoi atë për të kuptuar nëse Sadio Mane mund të përshtatet mirë me kampionatin gjerman.

Mane dhe Bayern Munich

Dhe për Karius, senegalezi nuk duhet të ketë asnjë vështirësi. ” Sadio Mane është një djalë shumë i rezervuar dhe me këmbë në tokë. Ai gjithashtu flet pak gjermanisht që kur ishte me Salzburg.

“Gjithmonë kam shkuar shumë mirë me të, në fakt të gjithë shkojnë shumë mirë me të. Dhe nëse do të mbërrinte në Gjermani nuk do ta kishte problem të përshtatej. Do të ishte një blerje e pabesueshme për Bayern Munich, sepse po flasim për një nga lojtarët më të mirë të Liverpool-it.

“Nëse Bayern arrin të marrë dikë si ai, gjithçka që mund të bëjmë është të urojmë klubin dhe gjithashtu Bundesliga-n, sepse ai do të ishte një tjetër yll i madh për kampionatin gjerman”.

Skuadra e re e Karius

Po për të ardhmen e tij, çfarë ka për të thënë Karius? Sezonet pas katastrofës së Kievit, me huazimet që shkojnë keq në Gjermani dhe Turqi, nuk parashikojnë shumë kërkesa për të.

Por portieri mendon për një ekip të ri dhe si, edhe nëse vendos disa kushte.”Duhet të kem lidhjen e duhur me klubin dhe me ata që punojnë atje, ata duhet të kenë ndjenja të mira ndaj meje dhe unë duhet të kem ndjenja të mira ndaj tyre.

“Mësova nga e kaluara ime se kjo është diçka që duhet t’i kushtoj shumë vëmendje”. Dhe për destinacionin gjeografik, nuk ka kufij. “Klubi im i ri mund të jetë në Gjermani apo edhe jashtë vendit”. Ku, për fatin e tij, vështirë se … mund të përballet me Mane!

Lajme të tjera

Lajmet e fundit