Matuidi-Higuain, nga shiu në breshër! Juventusi i dëboi, por Amerika nuk po i sjell fat

23 Tetor 2020
17:00
Telesport

Të dy përfunduan në listën e largimeve të Andrea Pirlos te Juventusi, por dyshja Blaise Matuidi-Gonzalo Higuain gjetën një shtëpi të përbashkët te Interi, por ai në Majemi.

Së pari ishte radha e mesfushorit francez, i cili arriti në fillim të shtatorit për t’u përballur me Nashville.

Vetëm dy ndeshje jo si startues absolut, e para (79 minuta) dhe tjetra, 30 minuta kundër Atlanta United.

Pastaj njëmbëdhjetë ndeshje, një karton i verdhë, katër fitore, dy barazime dhe pesë humbje, jo një bilanc tepër pozitiv.

Pastaj ishte radha e sulmuesit argjentinas, i cili mbërriti pak më shumë se një muaj më parë dhe që debutimin e tij e bëri me një penallti të gabuar.

Ndërkohë, gjeti gol një goditje të lirë – e para e karrierës së tij profesionale, gjithashtu sepse ai gjithmonë ka pasur specialistë para tij – dhe mbi të gjitha shiriti i kapitenit në katër ndeshjet e fundit.

Tani për tani, jo shumë kanë ndryshuar krahasuar me mesataren e shënuar të periudhës së fundit në Juventus, në të vërtetë.

Gjashtë ndeshje, një gol, praktikisht të gjitha minutat e luajtura, shtatë pikë të fituara.

Jo një debutim i jashtëzakonshëm, duke marrë parasysh edhe përjashtimin e fundit në ndeshjen e fundit të kampionatit, që e bëjnë kështu me dy të kuq në pak kohë…

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit