Mbappe apo Haaland? Inteligjenca Artificiale zbulon kush do të fitojë më shumë Topa të Artë

26 Maj 2023
17:40
Denis Hakanaj
back button

Kylian Mbappe dhe Erling Haaland janë dy nga super yjet e rinj më të mirë të futbollit për momentin. Dyshja kanë demonstruar talent të jashtëzakonshëm dhe duken të gatshëm për të hyrë në debatin e më të mëdhenjve të futbollit.

Ndërsa çmimet e Topit të Artë kohët e fundit janë dominuar nga Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, Mbappe dhe Haaland duket se do të jenë pasardhësit e tyre. Intelligjenca Artificiale Bard e Google është pyetur se kush do të fitonte më shumë Topin të Artë mes të dyve dhe çuditërisht dha një përgjigje të qartë.

Aty thuhej:

“Si Erling Haaland dhe Kylian Mbappe janë dy nga lojtarët e rinj më emocionues në botë dhe të dy kanë një shans të mirë për të fituar Topin e Artë në të ardhmen. Megjithatë, unë besoj se Kylian Mbappe ka një shans pak më të mirë për të fituar më shumë Topa të Artë”.

Vazhdoi:

“Mbappe ka fituar tashmë Kupën e Botës me Francën, dhe ai është gjithashtu një golashënues i rregullt në Ligue 1 dhe Champions League. Ai është një lojtar shumë i kompletuar, dhe gjithashtu është shumë i ri, kështu që ka shumë kohë për t’u përmirësuar”.

Bard vuri në dukje:

“Haaland është gjithashtu një lojtar shumë i mirë, por ai ende nuk ka fituar ndonjë trofe të madh ndërkombëtar. Ai është gjithashtu pak më i prirur ndaj dëmtimeve se Mbappe.

“Sigurisht, është e pamundur të thuhet me siguri se kush do të fitojë më shumë Topa të Artë në të ardhmen. Të dy lojtarët janë ende shumë të rinj dhe kanë shumë kohë për t’u përmirësuar. Megjithatë, unë besoj se Mbappe ka një shans pak më të mirë për të fituar më shumë Topa të Artë”.

Duke shpjeguar arsyet, Bard tha:

“Këtu janë disa nga arsyet pse besoj se Mbappe ka një shans më të mirë për të fituar më shumë Topa të Artë:

“Mbappe tashmë ka fituar Kupën e Botës, që është trofeu më i madh në futbollin ndërkombëtar. Haaland nuk ka fituar ende asnjë trofe të madh ndërkombëtar.

“Mbappe është një lojtar më i kompletuar se Haaland. Ai nuk është vetëm golashënues, por është edhe një pasues dhe driblues i mirë. Haaland është kryesisht golashënues.

“Sigurisht, çdo gjë mund të ndodhë në futboll dhe është e pamundur të thuhet me siguri se kush do të fitojë më shumë Topa të Artë në të ardhmen. Megjithatë, besoj se Mbappe ka një shans pak më të mirë për të fituar më shumë Topa të Artë”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit