“Mbappe do të shkojë te Real, PSG do të marrë Hazard dhe të preferuarin e Leonardo-s”

8 Prill 2021
16:18
Denis Hakanaj

Francisco Buyo, portier historik i Real Madrid, e komentuar me këto fjalë super operacionin e merkatos që mund të realizohet verën e ardhshme mes PSG-së dhe madrilenëve:

“PSG ka humbur shumë para për shkak të pandemisë dhe skenari mbi të ardhmen e Kylian Mbappe ka ndryshuar shumë në këto muaj. Vetë lojtari nuk do të rinovojë dhe do të provojë të forcojë transferimin e tij te Real”.

“Në operacionin mes dy klubeve mund të përfshihet edhe i preferuari i Leonardo-s, Vinicius Junior, por edhe kartoni i Eden Hazard”, ka thënë Buyo për El Chiringuito de Jugones.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit