Mbappe shqetëson Perez, Real kthen sytë nga ylli i Serisë A

3 Tetor 2023
15:03
Denis Hakanaj
back button

Victor Osimhen po përjeton momentin më të vështirë të eksperiencës së tij te Napoli, të paktën sa i përket marrëdhënieve me klubin dhe mjedisin.

Polemikat pas videos së publikuar nga klubi në TikTok pas penalltisë së humbur ndaj Bologna-s, mungesa e festimeve pas golave ​​ndaj Udineses dhe Lecces dhe në përgjithësi tensioni i shkaktuar nga rinovimi i kontratës që nuk ka ardhur, po shtojnë dyshimet për të ardhmen e tij.

Qendërsulmuesi nigerian, nën kontratë me kampionët e Italisë, ka bërë gjithsesi disa deklarata qetësuese pas ngjarjeve të fundit.

Pak orë para ndeshjes kundër Real Madrid, një nga më të rëndësishmet në nivel ndërkombëtar në karrierën e re të Osimhen, nga Spanja vjen lajmi për vlerësimin e presidentit të madrilenëve, Florentino Perez, për yllin e Napoli-t.

Sipas asaj që raportohet nga “As”, në veçanti, Osimhen mund të bëhet zgjedhja e parë për sulmin e Real-it verën e ardhshme nëse nuk realizohet ardhja e shumëpritur e Kylian Mbappe.

Historia e kampionit francez është e njohur: afër mbërritjes në Madrid në dy verat e fundit, kampioni i botës 2018 preferoi më pas të qëndronte te PSG, fillimisht rinovoi kontratën deri në vitin 2024 dhe më pas, muajt e fundit, pranoi të qëndronte në Francë një vit larg skadencës së kontratës.

A do të bëhet Kylian lojtar i lirë apo do të rinovojë sërish me PSG-në? Perez sigurisht që nuk i pëlqen situata dhe është po aq e sigurt që performanca e Osimhen është monitoruar prej disa kohësh në Casa Blanca.

Pas flirteve të gushtit me klubet saudite dhe refuzimit të presidentit De Laurentiis për një propozim 140 milionësh për kartonin e Victor, në Madrid ata janë të vetëdijshëm se shpenzimet për të siguruar Osimhen do të duhet të jenë të mëdha, megjithëse qershorin e ardhshëm, për momentin, Victor do ta gjente veten vetëm 12 muaj larg skadimit të kontratës së tij me Napoli-n.

Los Blancos, pasi zgjodhën të zëvendësojnë Benzema me Joselu këtë sezon, po përgatiten për një super goditje në sulm.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit