Ligue 1

Mbappe si idhulli i tij, pritet ta nisë sezonin me një numër të ri

PSG duhet t’i japë Mbappe gjithçka që do vetëm që ai të qëndrojë. Sulmuesi francez mund të kthehet në më të mirin në botë dhe të gjithë do ta kërkojnë.

PSG e ka nisur përkëdheljen duke i siguruar një numër të rëndësishëm në skuadër.

Mbappe u transferua në kryeqytetin francez sezonin e kaluar në formë huazimi me blerje të obliguar 145 mln euro plus 35 mln euro bënuse të ndryshme.

Për të vërtetuar se PSG ka ndërmend ta kthejë në një nga liderët e skuadrës, klubi i ka ndryshuar numrin.

Talenti 19-vjeçar sezonin e kaluar ka luajtur me fanellën me nr. 29, por këtë sezon ai do të luajë me nr. 7.

Mbappe dihet që është një tifoz i çmendur i Cristiano Ronaldo-s dhe nuk është surprizë që ka preferuar nr. 7.

Më shumë nga Ligue 1