Futboll

“Menuja e merkatos” është gati, Partizani hidhet në sulm!

Ekipi i Partizanit i ka idetë e qarta për merkaton e janarit dhe nuk ka shumë dyshime! Kanë nevojë për sulmues dhe po shohin të gjitha mundësitë. Kanditaturat e preferuara mbeten nga Ballkani, pasi futbollistët mund të përshtaten më shpejt me klimën dhe futbollin tonë.

Drejtuesit po punojnë shumë për sulmin, ku përveç dy alternativave të përfolura për Vasil Shkurtajn dhe Michale Ngoo-në, ka dhe emra të tjerë në listë. Arritja te Shkurtaj është e vështirë, pasi duhen paguar para për kartonin e tij, ndërsa për anglezin është disi më e lehtë. Me afrimin e gjigantit të sulmit, “demat e kuq” i bëjnë nder rivalëve të kryeqytetit duke i larguar një barrë të rëndë ekonomike mbi shpatulla.

Nga krahu tjetër, zyrtarët e kuq kanë marrë propozime të ndryshime lojtarësh nga mbrojtja në sulm. Krahu i djathtë mbetet “gjahu i preferuar”, pasi Ibrahimi nuk konsiderohet një lojtar i pazëvendësueshëm, ndërsa Statovic, pse ka një Statovci? Rivali i “Labit” është harruar me ekipin e dytë dhe për momentin nuk shihet kontigjent për skuadrën e parë. Në sulm, të kuqtë do të mundohen të gjejnë një futbollist të mirë, pasi Hebaj nuk ka bindur, ndërsa Mensah ka shfaqur disa anë karakteri që nuk i kanë pëlqyer kryeqytetasve!

Telesport është krenar që bashkëpunon me Krowd9, një aplikacion fantastik i futbollit për shqiptarët! Shkarkojeni > bit.ly/krowd9 për video me përmbledhje ndeshjesh, njoftime të menjëhershme për golat dhe të gjitha lajmet e Telesport! Krowd9 është i përdorshëm në shqip, italisht dhe anglisht.

Më shumë nga Futboll