Mesatare goli çdo dy ndeshje, Muriqi flet pas barazimit me Greqinë: “Spanja? Mos u habisni sikur…”

6 Shtator 2021
0:25
Telesport

Vedat Muriqi vazhdon me golat, 17 në 35 ndeshje me Kosovën!

Sulmuesi i Lazios tha se dardanët merituan më shumë ndaj Greqisë (barazim 1-1) dhe se ekipi synon fitoren ndaj Spanjës.

“Sinqerisht po. Patëm topin më se sa ata sidomos në pjesën e dytë. Sulmuam, nuk u larguam prej sistemit dhe nuk luajtëm me topa të gjatë. U shpërblyem në fund. U gëzuam që ishte në minutën e fundit. Sigurisht me Spanjën do të bëjmë maksimumin dhe luajmë për tre pikë. Pse jo”, tha ai.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit